Framtidens
beroendevård

Uppdrag

Vi bygger framtidens beroendevård med utgångspunkt i teknologin. Innovationer inom hård- och mjukvara ger oss möjligheten att skapa större trygghet, effektivitet, kontinuitet, motivation och mycket mer därtill.

Icon - Albus 1.0.002.png

Historia

Albus Care är ett svenskt HealthTech-bolag med kontor i Stockholm och Hudiksvall. Företaget grundades 2018 av entreprenörer, vårdpersonal och utvecklare med en ambition att skapa, anpassa och implementera verktyg för en bättre beroendevård.

Möt
team

Albus

AC%252520bild_edited_edited_edited.png

agneta@esante.se
070 231 32 00

Agneta Cabreus

Grundare/CEO

Anders_edited_edited.png

anders@esante.se
070 324 03 64

Anders Mohss

Grundare/CTO

Dr%25252520Phil%25252520-%25252520Edited

philip@esante.se
070 610 71 75

Philip Cabreus

COO/Läkare

Ulrika_edited.png

Ulrika Holmqvist

KAM/Support

ulrika@esante.se
070 509 90 38

Jonatan_edited.png

Jonatan Hjalmarson

Utvecklare

jonatan@esante.se
070 611 26 59

Gunnar%252520B%252520_edited_edited_edit

gbergvall@gmail.com
070 815 88 00

Gunnar Bergvall

Grundare/Ordförande